streda 2. júla 2014

Také rýchle zoznámenie a ideme na vec!

Zdravím všetkých vospolok!
Vítam vás na našom novom blogu, ktorého nápad nám skrsol v hlave po prvých piatich minútach strávených v Írsku, no realizácia zabrala skoro týždeň, lebo sme lenivé až strach...

Autorkami sme my! Teda ja (Miruš) a Peťa. Mňa môžte možno poznať z blogu Books&Music a Peťa je blogerka-neblogerka a kedysi dávno mala snahu písať blog, jej pokus sa volá She loves her life. Práve mi tu hučí, že jej blogspot kariéra je o ničom, takže jej TUMBLR vám napovie viac. Tak si nás môžte omrknúť a zistiť, že s kým máte dočinenia. :D


O čo teda ide? V skratke o to, že už dlhšiu dobu sme uvažovali o vytvorení spoločného blogu, no nikdy sme nenašli dôvod a keď zrazu prišlo Írsko, hneď sme vedeli že prišla naša šanca. "Travel blogy" sú predsa jedny z najzaujímavejších blogov. Okrem toho sme rozmýšľali trocha dopredu a keďže sa máme po 14 rokoch, ktoré sme strávili spolu, roztrúsiť na vysoké školy, blog znel ako pekná možnosť ako nejako zdieľať spoločné zážitky. Je síce ešte dosť možné, že nakoniec aj tak skončíme v jednom meste, ale je tu aj šanca, že sa nakoniec rozhodnem študovať v Prahe a nie v Brne. V každom prípade nám to znelo ako fajn nápad, tak sme sa rozhodli to takto nejako spojiť.


A začíname dnes! Píšeme vám z írskeho Dublinu, kde sme sa rozhodli stráviť väčšinu leta. Poflákať sa po tzv. veľkomeste, zarobiť pár drobných a nazbierať mnoho zážitkov.

Neviem ako vy doma na Slovensku, no my tu mrzneme, sme pernamentne zmoknuté a užívame si každú premočenú sekundu. Írske počasie sa jednoducho nezaprie, a tak na prechádzky chodíme s dáždnikmi v kabelke, dvoma svetrami, koženkou a dlhými nohavicami. Okrem dvoch dní, kedy bolo neskutočne teplo a slnko sa na nás škerilo až hrôza. A nevieme sa dočkať, kedy si zarobíme prvú stovku, aby sme vybielili všetky fashion obchody, pretože v porovnaní s írkami si pripadáme ako mladšie retarodvané sestry - na ich outfity proste nemá nikto.Aby sme to ale mohli uskutočniť, musíme si nájsť robotu, čo je momentálne vo fáze vybavovanie. Tak uvidime. Takže prvý povinný úvodný článok sme si úspešne odkrútili a za krátku dobu sa určite ozveme znova. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára